Himalajská sůl s květem ibišku
  • Himalajská sůl s květem ibišku

Himalajská sůl a ibišek

95,00 Kč
S DPH

Právě kvůli přírodním příměsím je himálajská sůl růžová tak populární. Tato sůl totiž neobsahuje pouze chlorid sodný, ale i celou řadu minerálů a stopových prvků, byť ve velice malém množství. Běžně se udává, že himalájská růžová sůl obsahuje více než 80 dalších látek, byť tyto příměsi tvoří v soli zhruba dvě procenta obsahu.

Velikost
Počet

  • Tento eshop je zabezpečen. Tento eshop je zabezpečen.
  • Snažíme se vždy doručit zboží co v nejkratším čase. Snažíme se vždy doručit zboží co v nejkratším čase.
  • Při vrácení zboží se snažíme vyhovět potřebám zákazníka. Při vrácení zboží se snažíme vyhovět potřebám zákazníka.

latinský název: Hibisci flos conc.
mateřská rostlina: Ibišek súdánský
latinský název mateřské rostliny: Hibiscus sabdariffa

Charakteristika

Usušené a nařezané dužnaté kalichy a kalíšky rostliny Ibišku súdánského. Kalichy ibišku jsou v čase zralosti masité, dužnaté a mají výraznou červenou barvu. Obsahují celou řadu účinných složek, např. flavonoidů, známých svými antioxidačními účinky, ale i minerálních látek, mají vysoký obsah vitamínu C, obsahují vitamíny skupiny B, karoten, AHA kyseliny, aminokyseliny atd.

Barva: tmavě červená

Vůně: nevýrazná

Účinky v kosmetice

  • Je bohatý na antioxidanty, které pomáhají zvrátit poškození způsobené UV zářením, prachem a znečišťujícími látkami.
  • Má výborné anti-aging vlastnosti, bojuje proti příznakům stárnutí pokožky - pokožku vyhlazuje, hydratuje, dodává jí pružnost, zjemňuje línie a vrásky, eliminuje tmavé skvrny.
  • Má protizánětlivé, antibakteriální, zklidňující a dezinfekční účinky. Je vhodný na všechny typy pleti, i na mastnou a aknózní pleť – pleť jemně čistí, odstraňuje z ní přebytečný maz a tonizuje ji.
  • Obsahuje přírodní povrchově aktivní látky (tzv. saponiny) a organické kyseliny, které pokožku přirozeně čistí a pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky. Sjednocuje barevný tón pleti.
  • AHA kyseliny obsažené v ibišku vlasy důkladně čistí bez vysušení a aminokyseliny jim dodávají potřebnou pevnost a pružnost. Vlasy hydratuje a regeneruje.
  • Používá se jako přírodní barvivo.

   

Právě kvůli přírodním příměsím je himálajská sůl růžová tak populární. Tato sůl totiž neobsahuje pouze chlorid sodný, ale i celou řadu minerálů a stopových prvků, byť ve velice malém množství. Běžně se udává, že himalájská růžová sůl obsahuje více než 80 dalších látek, byť tyto příměsi tvoří v soli zhruba dvě procenta obsahu. .

Ve vaně s teplou vodou (100 litrů, cca 37 °C) rozpusťte sůl.

V koupeli odpočívejte 15 až 25 minut. Během této doby pokožka vstřebá všechny minerální složky soli. Sůl odstraní z pokožky nečistoty a nadbytečný tuk. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou.

20 ks